«ΑΣΦΑΙΡΗ» Η ΔΟΞΑ ΜΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ ΣΤΗ ΔΡΑΜΑ (0-0)

«Κόλλησε» στο 0-0 η Δόξα με τον Λεβαδειακό στη Δράμα, για την 7η αγωνιστική της Super League 2, μη μπορώντας να δώσει συνέχεια στο διπλό με τον Πλατανιά Χανίων, μπροστά σε περίπου 2.000 θεατές.

Οι «Μαυραετοί» είχαν δυο πρόσωπα, ανά ημίχρονο, και δεν μπόρεσαν να αξιοποιήσουν την έδρα για τέταρτο ματς φέτος (τρεις ισοπαλίες, μια ήττα), με τους Βοιωτούς να στέκονται καλύτερα στο πρώτο μέρος, όπως παραδέχτηκε και ο προπονητής μας, Κώστας Ανυφαντάκης στη συνέντευξη Τύπου.

Στο δεύτερο μέρος βεβαίως, η εικόνα της Δόξας βελτιώθηκε και για μεγάλο διάστημα, περίπου 20-25 λεπτά, η ομάδα μας «πατούσε» καλύτερα, με ευκαιρίες για να πετύχουν οι γηπεδούχοι κάποιο νικητήριο γκολ, με το 90λεπτο να «κλείνει» τελικά με το «στείρο» 0-0.

Για τη Δόξα ευκαιρίες είχαν οι Κρητικός (17΄), Μαρκοπουλιώτης (78΄), Ν. Ιωαννίδης (83΄) και Αργυρόπουλος (84΄).

Για την ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου απείλησαν οι Καστιγιόν (8΄, 70΄), Κοζορώνης (20΄), Συμελίδης (28΄, 79΄), με τον Μένκα να είναι θετικός στις περιπτώσεις που χρειάστηκε.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα μας, ο εκτός έδρας αγώνας με τον ΠΑΣ Γιάννινα την άλλη Κυριακή (8/1, 17.30).

Διαιτητής ήταν ο Τσέτσιλας (Γρεβενών).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Μένκα, Σιώπης, Παπαργυρίου, Κουκόλης, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (86΄ Περέγιο), Πλέγας (68΄ Αργυρόπουλος), Χάμοντ, Κρητικός, Ρόβας (68΄ Πινδώνης), Ν. Ιωαννίδης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Μπάγιτς, Αργυρόπουλος, Βήχος, Λιάγκας, Άνγκουα, Νίκας, Καραχάλιος, Κοζορώνης (62΄ Μάντζιος), Φ. Ιωαννίδης, Συμελίδης (85΄ Ορφανίδης), Καστιγιόν (72΄ Κόναν).