ΠΑΕ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΠΑΕ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 3-1

Ο Χοσέ Μαρία Κάσες αποδείχθηκε η χρυσή αλλαγή του Νίκου Κωστένογλου. Ο Ισπανός με τα δύο γκολ που σημείωσε μέσα σε ένα λεπτό (55′, 56′), ξεκλείδωσε την άμυνα του Πανσερραϊκού και οδήγησε την ομάδα μας στη νίκη με 3-1. Ο Νίκος Κουσκουνάς έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα, με το τέρμα που πέτυχε στις καθυστερήσεις και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.
Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Δόξας στο γήπεδο της τη φετινή χρονιά (τέταρτη στη σεζόν), αφού κάτι ανάλογο είχε να συμβεί από τις 26 Νοεμβρίου, στο παιχνίδι με τον Εργοτέλη, όπου είχε επικρατήσει με 4-0.
Η σημερινή αναμέτρηση εξελίχθηκε σε ένα μονόλογο για τους «μαυραετούς», στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.
Η ομάδα των Σερρών ουσιαστικά στην πρώτη επίσκεψή της στην εστία της Δόξας σκόραρε με τον Ρούτση (77′).
Ο διαιτητής από το Λασίθι Χαράλαμπος Σωτηριάδης «κιτρίνισε» τους Οστοϊτς, Βαλλιάνο, Μαρκόπουλο, Ντατίδη.
Οι συνθέσεις:
ΠΑΕ ΔΟΞΑ (Νίκος Κωστένογλου): Βούρας, Γκότοβος, Όστοϊτς, Σιώπης, Βαλλιάνος, Μαρκόπουλος (54′ Κάσες), Βιτλής, Ματσούκας (73′ Ντατίδης), Καπνίδης (54′ Γεωργιάδης), Κουσκουνάς, Ριζογιάννης.
ΠΑΕ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πολίτης, Ορφανίδης, Ιωαννίδης, Σιάκκας, Χατζητερζόγλου, Ρούσσος, Ναζίμ (60′ Πόζογλου), Κρητικός (67΄Ρούτσης), Ενομό, Τσιμίκας, Γκούρτσας (38′ Ποζατζίδης).